Solomon Devils (Hz. Süleymanın Cinleri)

Solomon Devils (hz. süleymanın cinleri)

Bael

Cehennem krallarından biri olarak bahsedilmektedir var sayılan en güclü 5 devilden biri olarak kabul edilir üç kafalıdır cinsiyetinin erkek olduğu düşünür ama diğer iki yüzünden den biri kadındır ifrit olarak kabul edenlerde vardır mısırlılardan gelen demon tanrılarından olarak kabul edenlerde bulunmaktadır yani bir çok şey anlatılmaktadır bu konuda. Solomon kayıtlarında ise ifrit olarak kabul edilir kabbalada uzmanlaşmış majisyenler dışında kimse çağırmamaktadır.

Baal bir Judeo-Christian şeytandır. Suriyeli arkeologlar Ras Shamra ve Ebla bu konuda gizli kalmış sırları açıklamıştır. İranlının eski dünyada imparatorluk zamanında, Akdeniz’ de ,İranlı körfezde Arabistan da putları vardı ve Tanrı’ya ulaşmak için kullanırlar ve ibadet ederlerdi.

Satan inancı içinde şeytanın elçilerinden kabul edilir oldu. Sami dinlerde ise adı hiç geçmez sami din kültürü içinde ise bir kötü bir cin olarak kabul görür.

Fenike tanrılarından biridir 13 rakamı ile temsil edilirdi. Modern kültür içinde kötü bir varlık olarak kabul gördüğü için 13 rakamı da lanetli bir rakam olarak kabul edilmiştir.

Dorid ya da duridlerde ise erkek bekar olarak kabul edilir temel yol gösteri varlıklardan biridir ve asla negatif bir varlık olarak kabul edilmez.

Eski kralıklar zamanında tanrıların yaşadığı yerin yanında bir bölgenin kralıdır bu bölge 66. bölge olarak kabul edilmiştir.

Tasvirlerinde geleceği gören kedi, cehennemin bekçisi, kurbağa, kaderi belirleyen örümcek ile resmedilmektedir.

Image

Burada tasvir edilen ana şeklini görüyorsunuz. Kral olarak resmedilmiş ama bu kral olma insan olarak değil bedensiz bir varlık olaraktır.

Image

Yukarda ki sembol solomon kayıtlarındaki sembol olarak kabul edilir.

Image

Yukarda ki resim ise beal meyvesi dir baharat olarak kullanılmaktadır . Solomon kayıtlarında geçmez ama bu bitkin karanlıktan sonra içilmesi gerektiği anlatılır. Uyuşturucu bir etkisi vardır çayı içilir buhar olarak kullanılır rengi kan kırmızısıdır. Modern kültürde bu bitki bealın davetlerinde kullanılmaktadır ama Taylanda özgü bir baharatttır ve beal le bir alakası yoktur.

Agares

Görkemli cehennemin doğu bölgelerinin Dükü. Agarlar dişilerdir ve düz sarı saçlı, beyaz kanatlıdır. Bazı kayıtlarda şeytanın diğer adı bazı kayıtlarda şeytanın yardımcıları bazı kayıtlarda cehennemi yöneten tanrılardan birinin adı olarak geçer.

Solomon kayıtlarında ise yine güçlü bir ifrit olarak karşımıza çıkar ama batı kaynaklı çeviri yapıldığı için farklılık gösterir.

İlk gücün altında ki birinci doğu yönünün birinci düküdür.(ilk güçten kasıt şeytan) o kendisini yukarıda gösterir(burada cinsiyeti erkek ve cehennemin doğu kaynaklarından farklı olarak altta değil üstte oldu anlaşılmaktadır)bir timsah üzerinde yaşlı bir adam olarak oturur. Onun bütün hüneri duruşundandır timsah üzerinde kıpırdamadan durur. Kalabalık insanların olduğu yerde depremler meydana getirir.

Başka bir kaynakta ise ki yukarda yazılandan 300 yıl sonra yazılmıştır. İkinci bir ruhtur. Agreas isimli bir düktür veya Agarestir. ilk doğu gücünün altındadır.(erkek olarak tasvir edilir yine. yukarıda kuyruklu yıldız formunda dolaşır ve yaşlı bir adam şeklindedir. Bir timsah üzerine bin yumruk gücüyle ilerler ama hala hafif gibi süzülür. Timsahına emirler verir dur koş kıpırdaman dur. O tüm dilleri ve lisanları bilir ve öğretir. o gücüyle her iki yönde de dünya ve ruhani dünya üzerine depremler yaratabilir. O, 31 ruhların meziyetleri belirler ve söyler.o denizde istediği bir karakterde hareket edebilir ister fok ister küçük ister büyük balık gibi.

Temsili resmi

Solomon kayıtlarında ise sembolü budur.

Image

Vassago

Kadınların en gizli sırlarını bile bulabilen melek olarak geçmektedir. İyi bir doğası olduğu oldu için melek olarak düşünülmektedir. Yunan tanrısı Hermes den türetildiğine de inanılmaktadır. Kayıtlarda prens olarak geçer. Yine erkek olarak tasvir edilir.

Vassago, Kötü ruhlar olan hiyerarşinin olduğu 6 baş iblisten cehennemin kudretli bir prensidir. , kötü ruhlar lejyonunun içinde 20 varlığa hükmeder Sihirbazdır. Olan geçmişten haber verir ve gelecek olan olayları söyler ve herkesi ikna edebilir. Kayıp olanları bulur hazineleri keşfeder saklanmış olanları bulur.iyi bir doğası vardır.

Vassago, şekil değiştirir, kötü ruhu sakinleştirir. Ve genellikle ana hatlarıyla tamamen olgunlaştırır ve savaşlarda hızlı ve azimli olunmasını sağlar. Aşk büyüleri de yapar.

Image

solomon kayıtlarındaki sembolü yukarda ki gibidir.

Vassago’nun tasviri pek yapılmaz kadınlarla çok ilgili olduğu için yakışıklı bir delikanlı olarak resmedilir. gizli ve şekil değiştirdiği içinde gölge gibi resmedilir.

Gamigin

Diğer İsimleri :Gamigm, Gamygyn, Samigina.

Küçük bir at gibi görünür fakat efendisinin isteğine göre insana dönüşebilir. At sesiyle konuşur. Otuzun üstünde alt kademeden olan Lejyon emrinde çalışmaktadır. Tüm liberal fiziği öğretir ve ölmüş ruhların günah işleyenlerini rapor eder.

bazı kaynaklarda günahları yazan işlenen günahları seçip günahları diğer Lord’lara bildiren bir prens olarak geçer. bazı kaynaklarda ise kralların yardımcısıdır çok güzel bir sesi vardır. Kadınların cinsel tatmin aracıdır. Hokkabaz ve yaşadığı kadınlarla maceralarını çok güzel anlattığı için eğlendiricidir.

Boynuzlu kanatlı bir at olarak tasvir edilir insana dönüştüğünde yakışıklı kibar naif bir bünyeye dönüşür.

Cinsel amaçlı büyülerde kullanılır erkekler tarafından yapılan büyüler için davetlerde çağrılması en az olan varlıktır.

Image

Temsili resmi yukarda ki gibidir sembolü ise aşağıdaki gibidir.

Image

Reklamlar

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: